Головна » Файли » Мої файли

Для вас, батьки!
03.11.2017, 12:53

Діти отримують складні травми частіше, ніж дорослі.

Ожеледиця - досить поширене явище узимку. Особливо у другій половині сезону - коли температура повітря різко змінється з ранку до вечора.
У таких умовах легко не лише "схопити" грип чи застуду, а й травмуватися. При чому, ожеледиця небезпечна як для дорослих, так і для дітей. За статистикою, діти отримують травми різної складності значно частіше, ніж дорослі. Адже в дорослих краща координація рухів та й досвід ходіння вже більший.
А за дітьми треба пильнувати: варто лише на мить залишити дитину без нагляду, вона полізе на якусь гірку, або просто підлизнеться.
Крім звичайних синців та забоїв, ожеледиця може призвести і до більш небезпечних травм. Тому варто знати, як себе поводити, якщо дитина отримала ту, чи іншу травму.

Забій – це найпоширеніша травма при падінні і, напевно, найлегша. Проте, батькам не варто недооцінювати таку травму. Варто знати, що лід і холодні компреси можна прикладати до травмованого місця лише протягом перших 48 годин після падіння. Потім цього робити не можна.
Ні в якому разі не можна розтирати, масажувати і взагалі чіпати місце забою. Потрібно просто почекати, коли гематома розсмокчеться і зійде набряк. Якщо ж набряк не сходить, а стан дитини погіршується, варто звернутися до хірурга.

Розтягнені м’язи – це не найгірше, що може трапитись під час падіння. Проте вони теж потребують догляду та уваги.
Обов'язково потрібно показати дитину лікарю. Він поставить діагноз і накладе при необхідності пов'язку. Крім того, лікар дасть рекомендації для найшвидшого одужання. Але найкращий лікар при розтяжках – спокій і час.Більш серйозними, ніж забій, є вивихи та переломи. Вони можуть бути різного ступеня важкості, потребують обов’язкового втручання лікаря і спостерігання до моменту загоєння.
Серед явних симптомів подібних травм - різкий біль, швидко наростаючий набряк, неможливість рухати кінцівкою. Ні в якому разі не можна активно рухатись і ходити, поки не буде встановлено, що це не перелом, а вивих. При переломі шматки кістки можуть зміститись під час руху тіла і лікування буде проходити значно довше й тяжче. При найменшій підозрі на перелом треба викликати лікаря і знерухомити пошкоджену кінцівку.
Часто падіння на льоді закінчується вивихами. Важливо знати, що найчастіше це трапляється з вини батьків. Малюк падає, а мама або тато в спробі вберегти дитину від падіння, різко смикають його руку вгору. Тому такі травми можуть виникати, навіть, якщо вдалось уникнути падіння.

Найтяжчими в діагностиці і лікуванні є травми голови. Крім того, вони ще й дуже непередбачувані. Найчастіше струс мозку буває дуже непросто розпізнати через відсутність симптомів. Якщо ви точно знаєте, що дитина вдарилась головою, то необхідно показати його лікарю і виключити можливість закритої черепно-мозкової травми.
Бувають випадки, коли травма голови, що не проявляла ніякої симптоматики, стає причиною серйозних ускладнень, коми та навіть летального результату. Тому дуже важливим є термінове обстеження у лікаря, якщо дитина вдарилась головою.

Загальні поради

Щоб зменшити ризик падіння, переміщайтесь по льоду слід дрібними кроками, не розставляючи ноги широко і зігнувши їх трохи в колінах.
Спускатися і підніматися на гірку краще боком, приставним кроком, уникаючи схрещування ніг. Так тілу найлегше буде утримати рівновагу.

 

Головним при падінні – падати правильно. При падінні треба групуватись і не виставляти руки вперед. Таким чином ви уникнете переломів і тяжчих травм. Вчіться правильно падати - це вміння стане в нагоді не тільки на льоду.


Важливим фактором є взуття. Ретельно підбирайте зимове взуття і собі і дитині. Воно має щільно облягати ногу і не ковзати.
Об’ємна хутряна шапка не тільки зігріє холодною зимою, але і знизить ризик отримання травми голови.

Не можна сварити дитину, якщо при падінні вона забруднила одяг. Іншого разу вона при падінні старатиметься не забруднити одяг, але натомість отримає травми.

Категорія: Мої файли | Додав: pech_dnz2
Переглядів: 79 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar